Veckotävlingar 2019-20

Uppdaterad: 2020-01-11   12:30
Välkomna till veckotävlingarna 2019-20 på Puls arena

DELTÄVLINGAR
 DeltävlingDatumUnderlagStatus
1Linjens Veckotävling omg 012019-10-10Filt Beräknad
2Linjens Veckotävling omg 022019-10-17Filt Beräknad
3Linjens Veckotävling omg 032019-10-24Europabana Beräknad
4Linjens Veckotävling omg 042019-10-31Filt Beräknad
5Linjens Veckotävling omg 052019-11-07Filt Beräknad
6Linjens Veckotävling omg 062019-11-14Europabana Beräknad
7Linjens Veckotävling omg 072019-11-21Filt Beräknad
8Linjens Veckotävling omg 082019-11-28Filt Beräknad
9Linjens Veckotävling omg 092019-12-05Europabana Beräknad
10Linjens Veckotävling omg 102019-12-12Filt Beräknad
11Linjens Veckotävling omg 112020-01-09Filt Beräknad

Deltävlingar | Klass A | Klass B | Klass C | Klass D
Klass A
PlacNamnKlubb1234567891011FiltEuropabanaPoäng
1Erik NilssonBGK Linjen141516-1515141715141529,9 23,3 150
2Per Olof IsakssonSjövikens IF16141515171614-1616-29,2 23,2 139
3Lars IsbergMalmö BGK-15---1315---1231,0 25,5 55
4Magnus NordkvistVärend Bgk----12----12-34,0  24
5Dan TrulssonUppsala BGK---------15-29,0  15

Deltävlingar | Klass A | Klass B | Klass C | Klass D
Klass B
PlacNamnKlubb1234567891011FiltEuropabanaPoäng
1Lennart JohnssonBGK Linjen1112-121114111114--34,8 24,8 96
2Peer Rudbaek HansenKulladals BGK7-5-13511116131036,0 33,3 81
3Johnny JönssonBGK Kärnan10--1211--10-111335,3  67
4Kjell KarlssonKulladals BGK-12--13--1111-1433,1 27,5 61
5Peter SöderlindBGK Linjen--13--12101013--37,0 26,0 58
6Kent KirkegaardBGK Linjen1412-15-10--6--32,0 30,5 57
7Camilla LövströmBGK Linjen-----10713--1434,8 28,5 44
8Jari LuhankoMalmö BGK911------7--37,3 32,0 27
9Olle JohanssonBGK Kärnan-10------15--37,5 24,0 25
10Jonathan LindoffUppsala1212---------34,3  24
11Bo Göran SvenssonKulladals BGK----14------31,5  14
12Andreas HermanssonGranhyddans BGK-12---------33,5  12

Deltävlingar | Klass A | Klass B | Klass C | Klass D
Klass C
PlacNamnKlubb1234567891011FiltEuropabanaPoäng
1Thomas SimonsenNybro BGK-141413131215-8141530,9 27,3 118
2Martin LuhankoMalmö BGK1310128101412-14-1135,9 25,5 104
3Kaj FalinderStaffanstorps BGK--1010101291511101235,7 27,8 99
4Eva DürholtBGK Linjen7111366158913--40,5 25,2 88
5Tomas DanielssonGranhyddan BGK---121481212-111532,8 30,5 84
6Mart KäsperStaffanstorps BGK1146--11571291040,3 28,8 75
7Jan MagnussonMalmö BGK6-2877-10591139,2 34,0 65
8Sven NilssonKulladals BGK-12-107-12128--36,5 30,5 61
9Mats OstrellStaffanstorps BGK-9-11-1289--1137,6 26,5 60
10Kurt OlssonBGK Linjen----11113-118641,6 27,5 50
11Kjell HallStaffanstorps BGK5--101211-----38,5 27,5 38
12Stefan LindoffMalmö BGK58---------42,5  13
13Ulf DavidssonBGK Kärnan--------8-- 31,0 8
14Hans Ove SimonsenBGK Kärnan--------4-- 35,0 4

Deltävlingar | Klass A | Klass B | Klass C | Klass D
Klass D
PlacNamnKlubb1234567891011FiltEuropabanaPoäng
1Kerstin CarlsonBGK Linjen76131396118118739,1 29,0 99
2Benny ArvidssonBGK Linjen87-913-127-111137,3  78
3Gunilla NilssonHjälmsjö10-77915697341,8 32,8 64
4Tommy NilssonHjelmsjö BGK10-262162591042,4 36,8 53
5Helene BjörlinBGK Linjen5-231-1-72-50,9 34,3 21
6Jan HansenHjelmsjö BGK--7--12--9-- 29,5 28
7Lars OlssonBGK Linjen26-5-----1945,2  23
8Sinikka LindbergBGK Kärnan1--13----6148,4  12
9Tore LarssonBGK Linjen-7-4-------43,5  11
10Anette LarssonBGK Linjen-2-1-------51,0  3
11Bengt-Åke NorlinBGK Linjen1----------62,5  1
11Ingela NorlinBGK Linjen1----------67,5  1

Denna tävling hanteras av Bangolf Arena version 2.8.5