Veckotävlingar 2019-20

Uppdaterad: 2019-11-17   13:29
Välkomna till veckotävlingarna 2019-20 på Puls arena

DELTÄVLINGAR
 DeltävlingDatumUnderlagStatus
1Linjens Veckotävling omg 012019-10-10Filt Beräknad
2Linjens Veckotävling omg 022019-10-17Filt Beräknad
3Linjens Veckotävling omg 032019-10-24Europabana Beräknad
4Linjens Veckotävling omg 042019-10-31Filt Beräknad
5Linjens Veckotävling omg 052019-11-07Filt Beräknad
6Linjens Veckotävling omg 062019-11-14Europabana Beräknad

Deltävlingar | Klass A | Klass B | Klass C | Klass D
Klass A
PlacNamnKlubb123456FiltEuropabanaPoäng
1Per Olof IsakssonSjövikens IF16141915171928,9 23,5 100
2Erik NilssonBGK Linjen141520-151930,2 23,0 83
3Lars IsbergMalmö BGK-15---1829,0 25,5 33
4Magnus NordkvistVärend Bgk----12-34,5  12

Deltävlingar | Klass A | Klass B | Klass C | Klass D
Klass B
PlacNamnKlubb123456FiltEuropabanaPoäng
1Lennart JohnssonBGK Linjen1112-12111834,6 25,0 64
2Kent KirkegaardBGK Linjen1412-15-1632,0 28,5 57
3Peer Rudbaek HansenKulladals BGK7-12-131237,3 33,5 44
4Peter SöderlindBGK Linjen--18--17 26,3 35
5Johnny JönssonBGK Kärnan10--1211-35,3  33
6Kjell KarlssonKulladals BGK-12--13-33,5  25
7Jonathan LindoffUppsala1212----34,3  24
8Jari LuhankoMalmö BGK911----37,3  20
9Camilla LövströmBGK Linjen-----16 28,5 16
10Bo Göran SvenssonKulladals BGK----14-31,5  14
11Andreas HermanssonGranhyddans BGK-12----33,5  12
12Olle JohanssonBGK Kärnan-10----37,5  10

Deltävlingar | Klass A | Klass B | Klass C | Klass D
Klass C
PlacNamnKlubb123456FiltEuropabanaPoäng
1Martin LuhankoMalmö BGK1310178101836,8 25,8 76
2Thomas SimonsenNybro BGK-141813131732,0 25,8 75
3Eva DürholtBGK Linjen71117661941,0 24,8 66
4Kaj FalinderStaffanstorps BGK--1510101737,0 28,0 52
5Jan MagnussonMalmö BGK6-10871441,5 34,0 45
6Mart KäsperStaffanstorps BGK11413--1640,5 30,0 44
7Kjell HallStaffanstorps BGK5--10121638,5 27,5 43
8Tomas DanielssonGranhyddan BGK---12141432,3 30,5 40
9Mats OstrellStaffanstorps BGK-9-11-1737,0 26,5 37
10Sven NilssonKulladals BGK-12-107-38,0  29
11Stefan LindoffMalmö BGK58----42,5  13

Deltävlingar | Klass A | Klass B | Klass C | Klass D
Klass D
PlacNamnKlubb123456FiltEuropabanaPoäng
1Kerstin CarlsonBGK Linjen76171391338,8 29,5 65
2Gunilla NilssonHjälmsjö10-14791039,2 34,5 50
3Benny ArvidssonBGK Linjen87-913-38,0  37
4Tommy NilssonHjelmsjö BGK10-1062843,0 38,5 36
5Jan HansenHjelmsjö BGK--14--17 29,3 31
6Kurt OlssonBGK Linjen----111636,0 27,5 27
7Helene BjörlinBGK Linjen5-1031-50,2 36,5 19
8Lars OlssonBGK Linjen26-5--46,0  13
9Tore LarssonBGK Linjen-7-4--43,5  11
10Sinikka LindbergBGK Kärnan1--13-49,7  5
11Anette LarssonBGK Linjen-2-1--51,0  3
12Bengt-Åke NorlinBGK Linjen1-----62,5  1
12Ingela NorlinBGK Linjen1-----67,5  1

Denna tävling hanteras av Bangolf Arena version 2.8.5